Codziennie stykamy się z najróżniejszymi formami reklamy. Krótkie spoty podczas przerw telewizyjnych, liczne bilbordy w drodze powrotnej do domu, posty sponsorowane na portalach społecznościowych… To tylko niektóre postacie współczesnego marketingu. Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak to wszystko się zaczęło?

Historia reklamy w pigułce, czyli od papirusu do plakatu

Na co dzień nie zastanawiamy się, jak wyglądała reklama w najodleglejszych czasach. Okazuje się jednak, że jej historia jest bardzo ciekawa i zdecydowanie warta uwagi. Już sama etymologia tego słowa daje wiele do myślenia. Łacińskie „reclamatio” oznacza bowiem „wołać” lub „krzyczeć”, co zdecydowanie ma odwzorowanie w dzisiejszym marketingu.

Badacze historii i archeolodzy odkryli co najmniej kilka najdawniejszych reklam, które dały początek jej dzisiejszym formom. Jednym z tego rodzaju znalezisk jest papirus z około 3000 roku przed naszą erą. Można znaleźć na nim informacje o nagrodzie przysługującej za znalezienie zbiegłego niewolnika. Z kolei na glinianych tabliczkach, które odnaleziono w okolicach Babilonii, odkryto reklamę sprzedawcy maści.

Zajmując się drukiem plakatów w Łodzi, doskonale wiemy, jak cenna i lubiana jest ta forma reklamy. Może świadczyć o tym między innymi fakt, że znana jest ona od najbardziej zamierzchłych czasów, zaś jej skuteczność docenia się po dziś dzień. Oczywiście współczesne plakaty znacząco różnią się od tych, które tworzono na papirusie. Zawdzięczamy to jednak postępowi technologicznemu oraz możliwościom, jakie nam oferuje.

Jeżeli chcesz wykonać wysokiej jakości plakaty reklamowe, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Priorytetem jest dla nas zadowolenie klienta oraz wzorowa realizacja zlecenia. Posiadamy nowoczesne maszyny, które pozwalają nam osiągnąć możliwie najlepszy efekt, a także dodatkowo uszlachetnić przygotowany wydruk. W razie jakichkolwiek pytań pozostajemy do Twojej dyspozycji.

Nasza rzetelność i uczciwość potwierdzone są wieloletnim uczestnictwem w programie RZETELNA Firma prowadzonym pod patronatem Krajowego Rejestru Długów, który rekomenduje współpracę z firmami certyfikowanymi.

CERTYFIKAT RZETELNOŚĆ nr. 4235 4906 6146 8804

Rzetelna Firma

 

Sprawdzony w Big

Naszą uczciwość dokumentuje uczestnictwo w programie Firma Wiarygodna Finansowo, certyfikat wydany przez BIG InfoMonitor.

CERTYFIKAT.BIG.PL/9471963122

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.