Plakaty jako jedna z najstarszych form reklamy

Codziennie stykamy się z najróżniejszymi formami reklamy. Krótkie spoty podczas przerw telewizyjnych, liczne bilbordy w drodze powrotnej do domu, posty sponsorowane na portalach społecznościowych… To tylko niektóre postacie współczesnego marketingu. Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak to wszystko się zaczęło?

Historia reklamy w pigułce, czyli od papirusu do plakatu

Na co dzień nie zastanawiamy się, jak wyglądała reklama w najodleglejszych czasach. Okazuje się jednak, że jej historia jest bardzo ciekawa i zdecydowanie warta uwagi. Już sama etymologia tego słowa daje wiele do myślenia. Łacińskie „reclamatio” oznacza bowiem „wołać” lub „krzyczeć”, co zdecydowanie ma odwzorowanie w dzisiejszym marketingu.

Badacze historii i archeolodzy odkryli co najmniej kilka najdawniejszych reklam, które dały początek jej dzisiejszym formom. Jednym z tego rodzaju znalezisk jest papirus z około 3000 roku przed naszą erą. Można znaleźć na nim informacje o nagrodzie przysługującej za znalezienie zbiegłego niewolnika. Z kolei na glinianych tabliczkach, które odnaleziono w okolicach Babilonii, odkryto reklamę sprzedawcy maści.

Zajmując się drukiem plakatów w Łodzi, doskonale wiemy, jak cenna i lubiana jest ta forma reklamy. Może świadczyć o tym między innymi fakt, że znana jest ona od najbardziej zamierzchłych czasów, zaś jej skuteczność docenia się po dziś dzień. Oczywiście współczesne plakaty znacząco różnią się od tych, które tworzono na papirusie. Zawdzięczamy to jednak postępowi technologicznemu oraz możliwościom, jakie nam oferuje.

Jeżeli chcesz wykonać wysokiej jakości plakaty reklamowe, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Priorytetem jest dla nas zadowolenie klienta oraz wzorowa realizacja zlecenia. Posiadamy nowoczesne maszyny, które pozwalają nam osiągnąć możliwie najlepszy efekt, a także dodatkowo uszlachetnić przygotowany wydruk. W razie jakichkolwiek pytań pozostajemy do Twojej dyspozycji.

 

Rzetelna Firma

Nasza rzetelność i uczciwość potwierdzone są wieloletnim uczestnictwem w programie RZETELNA Firma prowadzonym pod patronatem Krajowego Rejestru Długów, który rekomenduje współpracę z firmami certyfikowanymi.

CERTYFIKAT RZETELNOŚĆ nr. 4235 4906 6146 8804

 

Sprawdzony w Big

Naszą uczciwość dokumentuje uczestnictwo w programie Firma Wiarygodna Finansowo, certyfikat wydany przez BIG InfoMonitor.

CERTYFIKAT.BIG.PL/9471963122

Nasze największe atuty

Wieloletnie bogate doświadczenie i stale rozwijana wiedza oraz praktyka, którą zdobywamy współpracując z firmami działającymi w różnych branżach, pozwala nam sprostać najtrudniejszym zadaniom. Łącząc naszą wiedzę z doświadczeniem klientów jesteśmy w stanie stworzyć unikatowy produkt, dopasowany do indywidualnych potrzeb i wymogów rynku. Służymy również profesjonalnym doradztwem w kwestii wyboru odpowiedniej formy reklamy i tworzenia wizerunku oraz estetyki konkretnej marki. Gwarantujemy, że w naszej drukarni znajdziecie Państwo najlepsze dla siebie etykiety samoprzylepne na rolce, ulotki, foldery, wizytówki czy wydruki cad.

Rzetelne i indywidualne podejście zaowocuje długofalową współpracą, co pozwoli powiększyć liczbę zadowolonych klientów.

Zapraszamy do naszej drukarni cyfrowej w Łodzi.

Cechami, które wyróżniają nas spośród innych drukarni cyfrowych są:

  • kompleksowa obsługa klienta w czasie współpracy,
  • szybka realizacja zleceń,
  • indywidualne podejście i otwartość na Państwa potrzeby i sugestie,
  • zastosowanie najnowocześniejszych urządzeń do druku.

Zapewniamy fachowe doradztwo i pomoc przy wyborze najodpowiedniejszego produktu. Cenimy sobie Państwa zdanie na nasz temat, dlatego pragniemy, aby każdy korzystający z naszych usług klient był w pełni zadowolony.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.