3 główne metody drukowania i ich charakterystyka

Nowoczesne urządzenia drukujące sprawiają, że tworzenie różnorodnych projektów jest prostsze niż kiedykolwiek wcześniej. Jakie są trzy podstawowe techniki drukowania? I czym się charakteryzują?

Charakterystyka druku cyfrowego

Druk cyfrowy to nowoczesna i szybka technika, w której treści są drukowane wprost z pliku graficznego. Co ważne, jedną z zalet tej metody jest możliwość personalizacji, czyli wprowadzania zmian do każdego tworzonego egzemplarza. Zlecenie może być realizowane już od jednej sztuki – i to z zachowaniem pełnej opłacalności. Stały rozwój technologii druku cyfrowego pozwala na stwierdzenie, że jakość wydruku dorównuje drukowi offsetowemu.

Dodatkowo w przypadku druku cyfrowego w Łodzi:

  • nie ma ograniczenia dotyczącego gamy kolorów,
  • istnieje możliwość natychmiastowego wydruku materiałów na wielu rodzajach surowców,
  • istnieje możliwość stworzenia druku próbnego.

Zalety druku cyfrowego to także krótki czas oczekiwania (wydruk jest gotowy niemal natychmiast) oraz dopasowanie do indywidualnych potrzeb – i to bez dodatkowych kosztów.

Czym jest druk offsetowy?

Druk offsetowy to technika stosowana przy dużych nakładach. Jej zaletą jest wysoka jakość tworzonych materiałów, możliwość wykorzystania różnorodnych powierzchni i opcja zastosowania uszlachetnień. Wady to dość długi czas oczekiwania i wysoka cena przy małych nakładach.

Na czym polega sitodruk?

Trzecia popularna technika drukowania to sitodruk, czyli metoda stosowana przede wszystkim przy produkcji odzieży reklamowej i gadżetów. Pozwala tworzyć ciekawe propozycje wykonane z drewna, plastiku, a nawet skóry. Duże znaczenie ma jednak jakość zastosowanych farb i sposób nakładania kolorów.

Wyróżniamy:

  • sitodruk płaski stosowany do ozdabiania uszytych gadżetów,
  • sitodruk rotacyjny, gdzie konieczne jest przygotowanie cylindrów,
  • sitodruk rzemieślniczy, czyli metoda ręczna.

 

Rzetelna Firma

Nasza rzetelność i uczciwość potwierdzone są wieloletnim uczestnictwem w programie RZETELNA Firma prowadzonym pod patronatem Krajowego Rejestru Długów, który rekomenduje współpracę z firmami certyfikowanymi.

CERTYFIKAT RZETELNOŚĆ nr. 4235 4906 6146 8804

 

Sprawdzony w Big

Naszą uczciwość dokumentuje uczestnictwo w programie Firma Wiarygodna Finansowo, certyfikat wydany przez BIG InfoMonitor.

CERTYFIKAT.BIG.PL/9471963122

Nasze największe atuty

Wieloletnie bogate doświadczenie i stale rozwijana wiedza oraz praktyka, którą zdobywamy współpracując z firmami działającymi w różnych branżach, pozwala nam sprostać najtrudniejszym zadaniom. Łącząc naszą wiedzę z doświadczeniem klientów jesteśmy w stanie stworzyć unikatowy produkt, dopasowany do indywidualnych potrzeb i wymogów rynku. Służymy również profesjonalnym doradztwem w kwestii wyboru odpowiedniej formy reklamy i tworzenia wizerunku oraz estetyki konkretnej marki. Gwarantujemy, że w naszej drukarni znajdziecie Państwo najlepsze dla siebie etykiety samoprzylepne na rolce, ulotki, foldery, wizytówki czy wydruki cad.

Rzetelne i indywidualne podejście zaowocuje długofalową współpracą, co pozwoli powiększyć liczbę zadowolonych klientów.

Zapraszamy do naszej drukarni cyfrowej w Łodzi.

Cechami, które wyróżniają nas spośród innych drukarni cyfrowych są:

  • kompleksowa obsługa klienta w czasie współpracy,
  • szybka realizacja zleceń,
  • indywidualne podejście i otwartość na Państwa potrzeby i sugestie,
  • zastosowanie najnowocześniejszych urządzeń do druku.

Zapewniamy fachowe doradztwo i pomoc przy wyborze najodpowiedniejszego produktu. Cenimy sobie Państwa zdanie na nasz temat, dlatego pragniemy, aby każdy korzystający z naszych usług klient był w pełni zadowolony.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.