Druk cyfrowy czy offsetowy? Porównanie

Mimo rozwoju różnych aspektów świata cyfrowego tradycyjne materiały promocyjno-reklamowe wciąż okazują się potrzebne i efektywne. Wśród wykorzystywanych najczęściej druków znajdują się nie tylko wszelkiego rodzaju plakaty wielkoformatowe będące podstawą działań outdoorowych, ale także foldery i ulotki oraz niezastąpione przy kontaktach osobistych klasyczne wizytówki. W Łodzi szeroką paletę akcydensów różnego typu można zamówić w drukarni Format Druk, oferującej stosowanie rozmaitych technologii poligraficznych w zależności od potrzeb, w tym tradycyjnego druku offsetowego oraz druku cyfrowego. Przyjrzyjmy się im nieco bliżej.

Jak wygląd proces druku offsetowego?

Druk offsetowy polega na nanoszeniu zadruku na arkusze papieru, kartonu lub tektury dzięki wykorzystaniu specjalnie przygotowanej formy drukarskiej, na której wykonane jest odzwierciedlenie mającego powstać obrazu. Forma w postaci aluminiowej blachy jest założona na cylinder. W miejscach, gdzie farba ma zostać przeniesiona na podłoże, przylega do formy i pozwala na uzyskanie odbitki. W technologii offsetowej osobno nakłada się każdy z kolorów podstawowych – cyan, magentę, żółty oraz czarny, a nierzadko także kolory dodatkowe np. z biblioteki Pantone, co wymaga użycia odpowiedniej liczby form. Offset sprawdza się przy wydrukach wysokonakładowych oraz tam, gdzie liczy się najwyższa jakość.

Na czym polega druk cyfrowy?

W druku cyfrowym nie ma konieczności korzystania z form drukowych, a odpowiednie wydruki otrzymuje się dzięki nanoszeniu specjalnego barwnika przy użyciu bębna naładowanego elektrycznie w miejscach, gdzie ma pojawić się nadruk. Przy zetknięciu się z podłożem barwnik przenosi się na jego powierzchnię i jest utrwalany dzięki odpowiedniemu promieniowaniu laserowemu, ultrafioletowemu lub niekiedy wysokiej temperaturze. Zaletą druku cyfrowego jest bardzo niski koszt powstania jednego egzemplarza, co sprawia, iż technologia ta jest niezwykle opłacalna przy małych nakładach.

 

Rzetelna Firma

Nasza rzetelność i uczciwość potwierdzone są wieloletnim uczestnictwem w programie RZETELNA Firma prowadzonym pod patronatem Krajowego Rejestru Długów, który rekomenduje współpracę z firmami certyfikowanymi.

CERTYFIKAT RZETELNOŚĆ nr. 4235 4906 6146 8804

 

Sprawdzony w Big

Naszą uczciwość dokumentuje uczestnictwo w programie Firma Wiarygodna Finansowo, certyfikat wydany przez BIG InfoMonitor.

CERTYFIKAT.BIG.PL/9471963122

Nasze największe atuty

Wieloletnie bogate doświadczenie i stale rozwijana wiedza oraz praktyka, którą zdobywamy współpracując z firmami działającymi w różnych branżach, pozwala nam sprostać najtrudniejszym zadaniom. Łącząc naszą wiedzę z doświadczeniem klientów jesteśmy w stanie stworzyć unikatowy produkt, dopasowany do indywidualnych potrzeb i wymogów rynku. Służymy również profesjonalnym doradztwem w kwestii wyboru odpowiedniej formy reklamy i tworzenia wizerunku oraz estetyki konkretnej marki. Gwarantujemy, że w naszej drukarni znajdziecie Państwo najlepsze dla siebie etykiety samoprzylepne na rolce, ulotki, foldery, wizytówki czy wydruki cad.

Rzetelne i indywidualne podejście zaowocuje długofalową współpracą, co pozwoli powiększyć liczbę zadowolonych klientów.

Zapraszamy do naszej drukarni cyfrowej w Łodzi.

Cechami, które wyróżniają nas spośród innych drukarni cyfrowych są:

  • kompleksowa obsługa klienta w czasie współpracy,
  • szybka realizacja zleceń,
  • indywidualne podejście i otwartość na Państwa potrzeby i sugestie,
  • zastosowanie najnowocześniejszych urządzeń do druku.

Zapewniamy fachowe doradztwo i pomoc przy wyborze najodpowiedniejszego produktu. Cenimy sobie Państwa zdanie na nasz temat, dlatego pragniemy, aby każdy korzystający z naszych usług klient był w pełni zadowolony.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.